30 июнь – 1 июль кунлари Тожикистоннинг Исфара шаҳрида Халқаро туристик имкониятлар форуми ва кўргазмаси бўлиб ўтди. Унда Бирлашган Араб Амирликлари, Саудия Арабистони, Россия, Қозоғистон, Қирғизистон, Афғонистон ва Ўзбекистондан соғлиқни сақлаш, туризм, маданият соҳаларида фаолият юритувчи компания вакиллари иштирок этишди.
Юртимиз нафақат ўзининг табиати, хилма-хил ландшафти, флора ва фаунаси, тарихий обидалари билан, балки тиббий туризм бўйича имкониятлари билан ҳам хорижий сайёҳларда катта қизиқиш уйғотмоқда. Бугунги кунда Ўзбекистонда туризмнинг мазкур йўналинишини ривожлантириш бўйича кенг кўламли ишлар олиб борилмоқда. AKFA Medline вакиллари форум давомида юртимизнинг туристик салоҳияти ва тиббиёт марказида хирургия, нейрохирургия, неврология, терапия, физиотерапия, педиатрия, кардиология каби йўналишларда аҳоли саломатлигини тиклаш, мустаҳкамлаш бўйича олиб борилаётган ишлар ҳақида ташриф буюрганларга батафсил маьлумот беришди.
AKFA Medline томонидан тиббий туризмни ривожлантириш борасида олиб борилаётган саъй-ҳаракатлар натижасида бугунги кунда асосий фаолияти бўйича минтақада етакчи ҳисобланган тиббиёт марказида нафақат юртимиз аҳолиси, балки қўшни, хорижий давлатларнинг фуқаролари ҳам даволанишмоқда.
Форумнинг расмий қисми якунланганидан сўнг B2B форматида учрашувлар ташкил этилди. Тадбирлар нихоясига етганидан кейин форум иштирокчилари “Зумрад” санаторийсига ташриф буюришди ва у ерда яратилган шарт-шароитлар билан яқиндан танишишди.

Представители AKFA Medline приняли участие в международной выставке и форуме в Таджикистане
С 30 июня по 1 июля  в таджикском городе Исфара состоялся Международный форум и выставка туристических возможностей. В мероприятии приняли участие представители здравоохранения, туризма, культурыизОбъединенных Арабских Эмиратов, Саудовской Аравии, России, Казахстана, Кыргызстана, Афганистана и Узбекистана.
Не секрет, что наша страна привлекает иностранных туристов не только своей природой, разнообразными ландшафтами, флорой и фауной, историческими памятниками, но и возможностями медицинского туризма. В настоящее время Узбекистан осуществляет масштабную работу по развитию данного направления.
В ходе форума представители AKFA Medline дали подробную информацию о проводимой работе клиники в этой сфере. А именно по восстановлению и улучшению здоровья населения в таких областях, как хирургия, нейрохирургия, неврология, терапия, физиотерапия, педиатрия и кардиология.
В результате усилий AKFA Medline по развитию медицинского туризма,  в ведущем медицинском центре региона проходят лечение не только граждане нашей страны, но и соседних и зарубежных стран.
После официальной части форума прошли встречи в формате B2B. По итогам мероприятия участники  посетили санаторий «Зумрад» и ознакомились с созданными там условиями.
АдминистраторПредставители AKFA Medline приняли участие в международной выставке и форуме в Таджикистане